Zwycięstwo z Wólczanką

sobota, 30/01/2021

Stal Rzeszów pokonała 2-1 Wólczankę Wólka Pełkińska w czwartym tej zimy sparingu. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Damian Kostkowski i Mariusz Sławek.

Mecz toczył się w wymagających warunkach – zamarzający śnieg z deszczem nie ułatwiał zadania obu drużynom. W pierwszej połowie Stal Rzeszów przeważała i stwarzała sobie sytuacje bramkowe, lecz nie przekuła tego na wynik. W 8. Minucie Michalik ładnie wypuścił Goncerza, ale arbiter odgwizdał spalonego. Chwilę później dwie dobre okazje miała Wólczanka, ale na posterunku dobrze spisał się Kaczorowski. Po pół godzinie gry na prawej stronie kombinacyjnie zagrali Wolski, Sadzawicki i Pieczara, ale ostatecznie ponownie sędziowie dopatrzyli się spalonego. Moment później Reiman uderzał z wolnego, ale strzał „rogalem” nieznacznie minął bramkę rywala. W końcówce tej części gry Michalik ponownie wypatrzył Goncerza, ale strzał napastnika biało-niebieskich goalkeeper Wólczanki zdołał sparować na słupek. Po tej akcji do dośrodkowania z rzutu rożnego najwyżej doskoczył Sylwestrzak, ale jego uderzenie głową na linii bramkowej zablokował defensor z Wólki Pełkińskiej. Na chwilę przed gwizdkiem zapraszającym oba zespoły na przerwę goście mogli objąć prowadzenie, ale ponownie świetnie między słupkami spisał się Kaczorowski.

W drugą część gry dobrze weszli rzeszowianie. W 52. minucie na lewej stronie faulowany został Szczepanek, a do rzutu wolnego podszedł Dawid Olejarka. Młodzieżowiec Stali dośrodkował idealnie na głowę Kostkowskiego, który skierował piłkę do siatki. Po godzinie gry na strzał z kolejnego stałego fragmentu gry zdecydował się Głowacki, ale jego mocna próba przeleciała nad bramką. W 67. minucie po akcji Olejarki i Kłosa uderzał ten drugi, ale futbolówka nieznacznie minęła słupek. Na dziesięć minut przed końcem Wólczanka wyrównała po szybkiej i dobrej kontrze, mimo że przez wcześniejszy kwadrans biało-niebiescy co rusz odbierali gościom piłkę dzięki dobremu, wysokiemu pressingowi i sunęli z atakami na ich połowę. W 86. minucie Szczepanek, pomimo tego, że był faulowany, zdołał dograć do Sławka, a ten mocnym strzałem, który odbił się od słupka, ustalił wynik meczu.

Po dobrej grze obu zespołów Stalowcy wygrali ostatecznie z Wólczanką Wólka Pełkińska 2-1. Następny sparing podopieczni trenera Daniela Myśliwca rozegrają 5 lutego z Sandecją Nowy Sącz.

Stal Rzeszów – Wólczanka Wólka Pełkińska 2-1 (0-0)

1-0 Damian Kostkowski 52′
1-1 Rafał Dusiło 80′
2-1 Mariusz Sławek 86′

Stal Rzeszów: (I połowa) Wiktor Kaczorowski – Robert Trznadel, Radosław Sylwestrzak, Wojciech Reiman, Dominik Sadzawicki, Damian Michalik, Bartosz Wolski, Marcel Kotwica, Rafał Maciejewski, Grzegorz Goncerz, Krystian Pieczara.

(II połowa) Przemysław Pęksa – Dominik Marczuk, Damian Kostkowski, Łukasz Góra, Piotr Głowacki, Ramil Mustafaev, Błażej Szczepanek, Jakub Szczypek, Dawid Olejarka, Wiktor Kłos, Mariusz Sławek.

Wólczanka Wólka Pełkińska: Oskar Kubik – Dawid Wach, Krystian Wrona, Daniel Pawłowski, Piotr Łazarz – Kamil Bała, Mateusz Podstolak, Eryk Galara, zawodnik testowany – Krzysztof Pietluch, Kacper Durda.

Weszli w II połowie: Arkadiusz Baran, Rafał Dusiło, Mateusz Gul, Jan Peda, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany.