Wywiady

Damian Michalik: „Wszyscy muszą dawać z siebie wszystko”

czwartek, 29/07/2021

Stal Rzeszów powoli kończy okres przygotowawczy i szykuje się do pierwszego meczu w sezonie, w którym podejmie Garbarnię Kraków. Przed tym spotkaniem Damian Michalik odpowiedział na pytania dziennikarzy.

Mateusz Prokopiak, PodkarpacieLive: Czy zgodzisz się ze stwierdzeniem, że rywalizacja o miejsce w składzie na pozycji napastnika dawno nie była na tak wysokim poziomie?

Na pewno jest duża rywalizacja na tej pozycji. Przyszli do nas ludzie, którzy mają wysokie umiejętności i podnieśli poziom naszej gry. Uważam jednak, że na każdej pozycji jest ogromna rywalizacja, bo mamy po dwóch-trzech zawodników na pozycję. Wszyscy muszą dawać z siebie wszystko i udowodnić trenerowi, że zasługują na grę w pierwszym zespole.

Mirosław Pęcak, TVP Rzeszów: Jaki macie pomysł na ogranie Garbarni, drużyny chyba nieobliczalnej?

Tak, nieobliczalnej. Pomysł mamy taki, żeby strzelić jedną bramkę więcej niż przeciwnik. Więcej nie będę zdradzał (uśmiech).

Biuro Prasowe Stali Rzeszów: Jak oceniasz kończący się okres przygotowawczy?

– Okres przygotowawczy oceniam bardzo pozytywnie. Odnieśliśmy, poza meczem ze Stalą Mielec, dobre wyniki i graliśmy dobrą piłkę. Ogólnie okres przygotowawczy był na pewno bardzo ciężki, bo temperatury, które nam towarzyszyły, nie były przystosowane do tak intensywnych treningów. Ale każda drużyna, wydaje mi się, miała te same warunki i trzeba było dawać z siebie wszystko, żeby później w lidze było nam łatwiej.

Najnowsze aktualności