Wywiady

Daniel Myśliwiec przed meczem z Sokołem Ostróda

sobota, 22/05/2021

O korzystnych wynikach reszty drużyn eWinner II lidze

– Motywacji większej niż mamy nie potrzebujemy, dlatego skupialiśmy się przede wszystkim na meczu Chojniczanki z Sokołem Ostróda, bo teraz z Sokołem będziemy grać na tym pięknym stadionie. Dlatego skupialiśmy się na tym, czy rzeczywiście nasze analizy poprzednie, przygotowując się do tego meczu, wykonaliśmy prawidłowo i czy potwierdzają się zależności, które chcielibyśmy wykorzystać w następnym meczu.

O większości meczów na własnym boisku

– Myślę, że w ogóle powrót kibiców to powinien być ogromny handicap, bo widowisko, które stworzyli w większości fragmentów meczu z Chojniczanką, daje też takiego pozytywnego kopa, bo czasami nie słychać nawet, co kibice śpiewają, jakie to są przyśpiewki, ale piłkarze słyszą hałas i myślę, że to ich napędza. To też powoduje, że widowisko wygląda inaczej niż to poprzednie w czasie, kiedy kibiców nie było, dlatego ja głęboko wierzę w to, że to będzie nasz duży atut.

O przygotowaniach do meczu z Sokołem Ostróda

– Czy Sokół gra ofensywny futbol to bym trochę polemizował, bo patrząc z perspektywy analizy, to na pewno jest to zespół, który ma atuty defensywne, bo ich reakcja po stracie albo też kontrolowana strata na pewno wyróżnia się na tle ligi i w żadnym wypadku nie można patrzeć tylko i wyłącznie przez pryzmat rezultatu, bo gdybyśmy tak patrzyli, to moglibyśmy wysnuć wniosek, że my też nie osiągamy rezultatów takich, jakbyśmy chcieli, bo tak jest, ale chociażby nasza dyspozycja z ostatniego meczu z Chojnicami pokazuje, że wynik nie zawsze odzwierciedla wydarzenia boiskowe i dlatego nie patrzymy na piłkę i na przeciwnika przez pryzmat wyników, ale też faktów, jakie się dzieją na boisku i poza meczami. Dlatego ja głęboko wierzę, że znów wykorzystamy być może niedociągnięcia przeciwnika i wykorzystamy przede wszystkim nasze atuty, żeby cieszyć się ze zwycięstw, których bardzo potrzebujemy i których bardzo pragniemy.

Najnowsze aktualności