Wywiady

Krzysztof Danielewicz przed meczem z Sokołem Ostróda

piątek, 27/08/2021

Krzysztof Danielewicz o tym, czy wygrana z Sokołem to obowiązek drużyny

– Zgodzę się. Trzeba podchodzić z pokorą do tego zawodu i szanować przeciwników, ale jedziemy tam, żeby po prostu wygrać. Nie mamy żadnych innych myśli. Każdy mecz w tej lidze może być trudny, więc musimy się przygotować i na pewno nie jechać z nastawieniem, że jedziemy tam nastrzelać bramek i przyjemnie pograć w piłkę, bo w każdy mecz trzeba wybiegać, powalczyć i dobrze nastawić się mentalnie. Także jedziemy tam z takim nastawieniem jak do każdego innego meczu.

… o tym, co funkcjonuje dobrze, a co wymaga poprawy w grze drużyny

– Myślę, że z meczu na mecz robimy postęp. Fajnie, że strzelamy bramki w różnoraki sposób, chociaż też uważam, że mamy tutaj pole do popisu i możemy jeszcze bardziej to zróżnicować. Myślę, że robimy postęp w grze defensywnej. Co prawda straciliśmy teraz bramkę, ale generalnie nasi przeciwnicy mają mało sytuacji w naszych meczach, więc myślę, że tutaj jest duży postęp. Wydaje mi się, że zgranie między zawodnikami jest coraz lepsze i łapiemy już powoli jakieś automatyzmy i myślę, że będzie to rosło z każdym kolejnym tygodniem.

… o atmosferze na trybunach i pozytywnej energii z tym związanej

– Jestem zachwycony. Wydaje się, że 2 tysiące nie jest jakąś dużą liczbą kibiców, ale na tej trybunie to się jakoś niesie i jest taka atmosfera, że nie czuje się, że jest to II liga, tylko naprawdę czuć taką atmosferę czegoś większego. Mam nadzieję, że za jakiś czas będziemy mogli sobie też powiedzieć, że zrobiliśmy coś większego na boisku.

Najnowsze aktualności