Wywiady

Marcel Kotwica: „Wierzę, że stworzymy fajną ekipę do tego, żeby wygrywać”

czwartek, 15/07/2021

Marcela Kotwicę zapytaliśmy o to, jak spędził przerwę między sezonową, jak ocenia pierwszy okres przygotowań tego sezonu oraz jak wygląda obecny poziom zgrania zespołu po dołączeniu do Stali Rzeszów nowych zawodników.

Jak spędziłeś przerwę między sezonową?

Przerwę między sezonową spędziłem w gronie najbliższych, czyli żony i dziecka. Byłem trochę w górach, trochę również u siebie, na Lubelszczyźnie. Miałem także wesela, więc można było troszeczkę potańczyć, pobawić się i odpocząć od piłki. Ten odpoczynek i wakacje są od tego, żeby trochę się zrelaksować i wrócić na pełnych obrotach do pracy.

Jak oceniasz ten pierwszy okres przygotowań do nowego sezonu?

Jest intensywnie. Wdrażamy się w to, czego oczekuje od nas trener. Na każdym treningu jesteśmy przygotowani pod względem taktycznym i tutaj trener od przygotowania dba o to, żebyśmy wyglądali dobrze fizycznie. Ale na razie jest fajnie, nowi zawodnicy, wiadomo, określony cel i nic tylko trenować i skupić się na dobrej robocie.

Jak wygląda zgranie z nowymi zawodnikami? Jak dogadujecie się na boisku?

O dogadaniu się na boisku na razie trudno powiedzieć. Są to nasze pierwsze wspólne treningi, ale widać od razu na pierwszy rzut oka, że są to zawodnicy, którzy potrafią grać w piłkę i na pewno będą tworzyć siłę tej drużyny. Mocno w to wierzę, że wspólnie osiągniemy to, co sobie założyliśmy i stworzymy fajną ekipę do tego, żeby wygrywać.

Najnowsze aktualności