Wszystkie aktualności

Patryk Warczak: Arka na pewno mierzy w 3 punkty, ale my też [ROZMOWA]

sobota, 12/08/2023

– To wciąż jest Arka Gdynia, bardzo mocny zespół. Tak naprawdę w tej lidze co tydzień czekają nas trudne mecze i w ten sposób podchodzimy do tego najbliższego spotkania – powiedział Patryk Warczak, piłkarz Stali Rzeszów.

Dla Ciebie, jako piłkarza, który spędził w Wiśle Kraków kilka lat, ten ostatni mecz był wyjątkowym wydarzeniem?

Zagrać na tym stadionie to było spełnienie jednego z moich marzeń. Bardzo się cieszę, że miałem taką okazję, do tego przy tylu kibicach. Tak, to był wyjątkowy wieczór.

Wyjątkowy wieczór, komplet publiczności, pożegnanie Kuby Błaszczykowskiego i przyjeżdża Stal Rzeszów, która trochę psuje to święto…

Taki był nasz cel (uśmiech). Jasne, Kuba Błaszczykowski to bardzo ważna postać w polskiej piłce nożnej, ale my tam pojechaliśmy walczyć o swoje, a nie dostosować się do tych wszystkich okoliczności. Nam bardzo zależało, aby choć trochę odkupić te dwa wcześniejsze nieudane mecze i myślę, że to zrobiliśmy, bo remis nie jest złym wynikiem. Najważniejsze, że zagraliśmy jako drużyna i wszyscy się wspieraliśmy. To zawsze przyniesie owoce.

Dla Ciebie, jako obrońcy, pewnie ważny był również fakt, że zagraliśmy na zero z tyłu…

Graliśmy, moim zdaniem, na najlepszy atak w tej lidze, a zachowaliśmy czyste konto. Nie było o to łatwo, bo Wisła w każdym meczu stwarza sobie bardzo dużo sytuacji. To na pewno jest budujące, że nam nie strzeliła żadnego gola.

Teraz przed nami mecz z Arką Gdynia i poprzeczka wcale nie wędruje w dół, bo i ten rywal ma kim straszyć w ofensywie, choć na początku sezonu gdynianie zawodzą…

Tak, ale pamiętajmy, że to wciąż jest Arka Gdynia, bardzo mocny zespół. Tak naprawdę w tej lidze co tydzień czekają nas trudne mecze i w ten sposób podchodzimy do tego najbliższego spotkania. Po to teraz ciężko trenujemy, aby jak najlepiej się przygotować do spotkania z Arką.

Jakiej Arki spodziewasz się w najbliższą niedzielę?

Na pewno Arka będzie chciała sięgnąć po pierwsze zwycięstwo, ale my mamy taki sam cel, więc można się spodziewać ciekawego widowiska, bo obie drużyny będą zainteresowane walką o trzy punkty. Nam dodatkowo zależy na tym, aby dobrze zapunktować, czym dalibyśmy radość naszym kibicom, którzy tak świetnie nas wspierają cały czas. Ich doping daje nam dużo energii i fajnie by było im się za to odwdzięczyć.

Arka ma słabe punkty?

Oczywiście, że ma, jak każdy. I naszą rolą będzie je wykorzystać (uśmiech).

Najnowsze aktualności