Podsumowanie 23. kolejki II ligi

czwartek, 04/06/2020

Zespoły z miejsc spadkowych najlepsze w tej kolejce? Trochę remisów, momentami nerwowa gra i sporo rzutów karnych. Tak wygląda piłka nożna po przerwie w II lidze.

Autor tekstu: Paweł Pyskaty

Górnik Polkowice – Legionovia Legionowo 1-2

Zaskakujące zwycięstwo Legionovii Legionowo w Polkowicach. Drużyna z województwa mazowieckiego znajdująca się na 17. miejscu w tabeli II ligi wciąż na nim zostanie. Mecz jednak zaskoczył, gdyż drużyna Legionovii znajdująca się w strefie spadkowej pokonała Górnik Polkowice, który dotychczas znajdował się na 8. miejscu. Bramki zdobywali tylko goście. W 70. minucie Zembrowski nie zrozumiał się z bramkarzem swojej drużyny i trafił do własnej bramki. Goście zdobyli bramki w 42. i 82. minucie. Zdecydowanie przeważali w tym spotkaniu.

Znicz Pruszków – Bytovia Bytów 0-2

Goście zdecydowanie lepiej pokazali się w tym spotkaniu, ale emocji nie zabrakło. Dwa niewykorzystane rzuty karne przez Daniela Ferugę i Macieja Machalskiego. W 17. minucie goście szybko objęli prowadzenie, a w 89. zamknęli mecz. Bytovia Bytów wywozi zatem z Pruszkowa trzy punkty.

Stal Stalowa Wola – Olimpia Elbląg 2-2

Olimpia Elbląg wyglądała groźnie, ale wywiozła tylko jeden punkt. Goście prowadzili 2:0 i wszystko wskazywało na to, że na pewno nic nie odbierze im zwycięstwa. Koncert Kacpra Śpiewaka, który jako zmiennik zdobył gola kontaktowego, a następnie w samej końcówce meczu doprowadził do wyniku 2:2 i podziału punktów.

Resovia Rzeszów – Błękitni Stargard 1-1

Gospodarze wyglądali znacznie lepiej, ale musieli podzielić się punktami. Serhij Kryku strzałem między nogami bramkarza Błękitnych ustanowił wynik na 1:0. W 50. minucie „Pasy” straciły bramkę. Więcej się nie zmieniło. Obie drużyny tworzyły ataki i obie przyjęły remis.

Lech II Poznań – Garbarnia Kraków 2-2

Zacięty mecz obu drużyn. Obie dążyły do strzelania bramek. W 20. minucie goście z Krakowa objęli prowadzenie po strzale z rzutu wolnego Bartłomieja Mruka. Chwilę później gospodarze zdobyli bramkę z rzutu karnego na 1:1. Było trochę agresywności i żółtych kartek. Bramka w 60. minucie Szymaczka i w 80. Szewczyka dały w ostateczności remis – 2:2.

Gryf Wejherowo – Pogoń Siedlce 2-3

Spotkanie już w 3. minucie rozpoczęło się ciekawie po bramce Sikorskiego z zamieszania w polu karnym. Pogoń dość szybko rozpoczęła odrabianie strat. Już w 9. minucie po golu Wojtuszka było 1:1 i następnie dwie bramki dołożył Firlej w 33. i 39. minucie. Pierwsza połowa pod dyktando gości. W drugiej połowie gospodarze wyglądali lepiej i udało im się zdobyć bramkę w 76. minucie. Wyróżniający się zawodnik tego spotkania – Oskar Sikorski mógł zdobyć hattricka, ale jego strzał z rzutu karnego w 84. minucie został obroniony przez bramkarza przyjezdnych.

Widzew Łódź – Skra Częstochowa 1-2

Widzewiacy nie zdołali wywalczyć ani jednego punktu w meczu ze Skrą, która znajduje się w strefie spadkowej. Zbyt defensywna i ostrożna gra gospodarzy zaowocowała falstartem po przerwie. Adam Mesjasz w 49. minucie zamienił rzut karny na bramkę, a 6 minut później goście mogli cieszyć się z kolejnego trafienia. Gąsior w 87. minucie strzelił gola honorowego dla Widzewa. Słaby mecz gospodarzy.

GKS Katowice – Górnik Łęczna 2-1

Emocjonujący mecz, bogaty w wiele sytuacji i żółte kartki. Z początku zdecydowana przewaga gospodarzy, ale mimo to Górnik Łęczna w 34. minucie otworzył wynik spotkania. Następnie Rogala z GKS-u szybko odpowiedział w 38. minucie i do końca pierwszej połowy remis. Na drugą połowę zawodnicy z Łęczna wyszli zmotywowani i grali coraz bardziej agresywniej, w wyniku czego Kalinkowski dostał czerwoną kartkę. Pod koniec spotkania w 83. minucie gol Kurbiela zamknął widowisko w Katowicach.

Stal Rzeszów – Elana Toruń 4-1