Wszystkie aktualności

Tomasz Płonka żegna się ze Stalą Rzeszów

poniedziałek, 23/12/2019

Tomasz Płonka nie jest już zawodnikiem Stali Rzeszów. Umowa z piłkarzem została rozwiązana za porozumieniem stron. Tomasz Płonka przychodził do naszego klubu z Lechii Tomaszów Mazowiecki i od startu sezonu 2018/19 zaczął zaznaczać swoją obecność przy H69.

Autor tekstu: Tomasz Flakowski

33-letni napastnik jest doskonale znany kibicom piłki nożnej na Podkarpaciu. Pierwszy raz swoje snajperskie umiejętności ujawnił grając w Lechii Sędziszów Małopolski. Następnie seryjnie zdobywał bramki dla Izolatora Boguchwała i w dalszej kolejności dla Stali Stalowa Wola. Kolejnym przystankiem w jego przygodzie był Raków Częstochowa, a po wspomnianej Lechii Tomaszów Mazowiecki, (dla której w strzelił 18 bramek), dołączył do ekipy prowadzonej przez trenera Janusza Niedźwiedzia i pierwszy sezon w naszych barwach zakończył z tytułem króla strzelców III ligi, grupy IV (31 występów w lidze i 20 bramek), co pozwoliło nam w czerwcu br. cieszyć się z awansu do II ligi.

W bieżącym sezonie Płonka zagrał 11 ligowych spotkań, w których zdobył 1 gola, ale w kolejnej rundzie tego dorobku przy Hetmańskiej już nie poprawi. Umowa z zawodnikiem została rozwiązana za porozumieniem stron.

Tomasz Płonka Podkarpacia jednak nie opuszcza. Od nowej rundy będzie reprezentował barwy II-ligowej Stali Stalowa Wola.

Tomkowi dziękujemy za te wszystkie wspólne chwile i bramki zdobyte z „Żurawiem” na sercu oraz życzymy powodzenia w dalszej karierze.

Autor tekstu: Tomasz Flakowski

Najnowsze aktualności