Artykuły

Wiosenne zmiany w Stali Rzeszów. Krzysztof Łętocha dołącza do sztabu I drużyny!

poniedziałek, 25/05/2020

Krzysztof Łętocha dołącza do sztabu szkoleniowego I drużyny Stali Rzeszów.

Początek roku oraz okres przerwy między rozgrywkami przyniósł tej wiosny kilka roszad na ławkach trenerskich Stali Rzeszów. Do najważniejszej z nich doszło oczywiście w pierwszym zespole, gdzie do sztabu w charakterze asystenta najpierw dołączył dotychczasowy trener rezerw i zespołu U-19 Mateusz Stolarski, a następnie, po zakończeniu współpracy z trenerem Januszem Niedźwiedziem i jego asystentem Karolem Szwedą, szkoleniowcy z naszej akademii: Marcin Wołowiec oraz trener bramkarzy Grzegorz Nalepa.

Po tym, jak sztab I drużyny Żurawi wzmocnił trener Wołowiec, trwały medialne spekulacje, czy cieszący się dużą sympatią zawodników i kibiców szkoleniowiec pozostanie w sztabie, bowiem zgodnie z przepisami PZPN mógłby prowadzić naszą drużynę tylko w trzech najbliższych spotkaniach ligowych. Zarząd Klubu od początku jasno zaznaczył, że poszukujemy trenera z uprawnieniami UEFA PRO, którego charakterystyka pasuje do koncepcji tworzonego sztabu.

Wybór padł na trenera Krzysztofa Łętochę, który od 25 maja 2020 r. będzie pełnił funkcję I trenera rzeszowskiej Stali, tworząc z Marcinem Wołowcem duet trenerski Żurawi, przed którym postawiono ambitne zadanie włączenia się do walki o miejsca premiowane udziałem w barażach o Fortuna I ligę.

Krzysztof Łętocha dołacza do sztabu szkoleniowego I drużyny Stali Rzeszów (fot. Artur Ruszała)

Szukaliśmy trenera, który swoim doświadczeniem wesprze nasz młody i ambitny sztab. Na swoim koncie Krzysztof Łętocha ma wspaniałą przygodę piłkarską, ale też wieloletnią karierę trenerską, w której uzyskiwał awanse między drugą a pierwszą ligą. To wyjątkowo aktywny na piłkarskiej mapie Polski trener. Jego rozumienie futbolu, spojrzenie i czucie piłkarskiej szatni na pewno będzie dodatkowym atutem dla Marcina Wołowca i młodych trenerów Mateusza Stolarskiego i Karola Zniszczoła – skomentował zatrudnienie nowego szkoleniowca Michał Wlaźlik, dyrektor sportowy Stali Rzeszów.

Krzysztof Łętocha to były zawodnik rzeszowskiej Stali. Urodził się 14 kwietnia 1964 w Nowym Sączu, gdzie rozpoczynał swoją piłkarską karierę. W 1984 roku z Sandecji Nowy Sącz trafił do Stali Rzeszów, w której spędził kolejnych 5 lat. Następnie, w 1989 roku, przeniósł się do Stali Mielec. W sezonie 1989/1990 ze swoim nowym klubem Łętocha dotarł również do półfinału Pucharu Polski. Przez kolejnych pięć lat regularnie grał w podstawowym składzie i postrzegany był jako solidny zawodnik. W połowie sezonu 1995/1996 przeniósł się do Wisły Kraków. Rok 1997 to czas powrotu do miejsca, w którym nowy trener Stali Rzeszów rozpoczynał swoją piłkarską karierę, czyli do Sandecji Nowy Sącz. Później grał jeszcze m.in. w Koronie Kielce, a piłkarską karierę zakończył w 2003 roku.

fot. Artur Ruszała

Krzysztof Łętocha karierę trenerską zaczynał w klubie, w którym zawiesił buty na kołku – Pogoni Staszów. Następnie pracował m.in. w Kolejarzu Stróże, Stali Rzeszów, Hetmanie Zamość, OKS Brzesko czy Stali Stalowa Wola, a także w sztabie szkoleniowym FKS Stal Mielec jako trener drużyn młodzieżowych.

Nowy sztab Stali Rzeszów od poniedziałku 25 maja 2020 r. poprowadzi dalsze przygotowania przed wznowieniem rozgrywek II ligi, gdzie biało-niebiescy zmierzą się już 3 czerwca 2020 r. w Toruniu z tamtejszą Elaną.

Powiązane artykuły

Najnowsze aktualności