Wszystkie aktualności

WYWIAD | Dawid Olejarka: Zasłużenie wygraliśmy z Górnikiem Łęczna

niedziela, 15/01/2023

– Do przerwy tych bramek mogło paść więcej. Cieszy natomiast fakt, że nie daliśmy przeciwnikowi w zasadzie żadnych szans na zdobycie bramki – powiedział po sparingu z Górnikiem Łęczna Dawid Olejarka, piłkarz Stali Rzeszów.

Pierwszy mecz sparingowy tego okresu przygotowawczego za nami. Można powiedzieć, że w pełni zasłużenie pokonaliśmy Górnika Łęczna…

Na pewno w pierwszej połowie zdominowaliśmy rywala. Mieliśmy swoje zadania na ten mecz i myślę, że je realizowaliśmy, co się przełożyło na naszą zasłużoną wygraną.

We wspomnianej przez Ciebie pierwszej połowie wszystko wyglądało bardzo dobrze i prowadziliśmy, a mogliśmy wygrywać zdecydowanie wyżej…

Można powiedzieć, że było „tylko” 1-0, bo tych bramek mogło być zdecydowanie więcej. Cieszy natomiast fakt, że nie daliśmy przeciwnikowi w zasadzie żadnych szans na zdobycie bramki.

Jak ocenisz swoją dyspozycję w meczu z Górnikiem Łęczna? Widać było lekkość w Twoich poczynaniach, więc tego nie straciłeś przez te dwa tygodnie przygotowań…

W trakcie przerwy nie leżeliśmy tylko plackiem, bo każdy z nas miał do wykonania swoją pracę, aby być dobrze przygotowanym do wznowienia treningów drużynowych. Widać, że każdy z nas podszedł do tego sumiennie i to było widać w tym meczu.

Przed sezonem sporo popracowałeś indywidualnie. Podobnie było w grudniu?

Trochę tak, ale był również czas, aby odpocząć. Ja generalnie nie lubię mieć za dużo wolnego, wystarczy mi kilka dni i w związku z tym byłem w grudniu częstym gościem w klubie, aby popracować.

Jak z Twojej perspektywy wyglądały te dwa tygodnie przygotowań?

Był to dość ciężki okres, ale jeszcze nie ten najcięższy. Myślę, że na obozie, który czeka nas od poniedziałku, poprzeczka pójdzie jeszcze w górę i pewnie trochę w kość dostaniemy.

Obóz w Woli Chorzelowskiej zakończymy dwoma meczami sparingowymi, co jest na pewno dobrą informacją dla Was, bo każdy dostanie sporo minut na boisku…

Pewnie każdy będzie mógł zagrać po 90 minut, co na pewno będzie istotne, bo dla nas zawsze jest najlepiej jak możemy grać i dzięki temu przygotować się odpowiednio do rozgrywek ligowych.

Chciałbyś, aby już ruszała runda wiosenna?

Zdecydowanie tak…

Najnowsze aktualności