Wszystkie aktualności

WYWIAD | Łukasz Góra: Trzeba szanować punkt zdobyty na ciężkim terenie

środa, 12/10/2022

W niedzielę będziemy chcieli narzucić swój styl gry, pokazać dobrą grę na swoim boisku i odkuć się za porażkę tutaj z Resovią – powiedział Łukasz Góra, obrońca Stali Rzeszów.

Jak mecz z Arką Gdynia wyglądał z perspektywy obrońcy?

Wiedzieliśmy, że Arka z przodu bardzo dużo miksuje i cztery osoby są tam praktycznie zawsze i nie biorą w zasadzie udziału w grze obronnej. W pierwszych minutach nie umieliśmy tego połapać, ale z biegiem czasu złapaliśmy spójność w tych działaniach i rywali łapaliśmy na spalonych, dzięki czemu Arka nie stwarzała sobie już tylu sytuacji. Z perspektywy obrońcy na pewno był to ciężki mecz.

Druga połowa była już właśnie taka, jak chcieliście, żeby wyglądał cały mecz?

Wyłączając ten początek, możemy być zadowoleni z naszej gry zarówno w obronie, jak i ataku. Może szkoda, że nie wywieźliśmy z Gdyni trzech punktów, ale trzeba szanować ten jeden zdobyty na ciężkim terenie.

Przed nami mecz z Odrą Opole, która plasuje się w strefie spadkowej, co może oznaczać bardzo zdeterminowaną postawę rywala…

Na pewno przyjadą po trzy punkty, bo jeden niewiele w ich sytuacji zmieni. Będziemy na to przygotowani, ale też, jak w każdym innym spotkaniu, będziemy chcieli narzucić swój styl gry, pokazać dobrą grę na swoim boisku i odkuć się za porażkę tutaj z Resovią.

Niech to więc Odra się boi cały czas podrażnionej Stali Rzeszów?

Tak jest. Niech się boją podrażnionej Stali, która chce punktować jeszcze lepiej.

Ty masz pewne doświadczenie z meczów przeciwko temu rywalowi…

Będąc zawodnikiem Rakowa Częstochowa sporo razy grałem przeciwko Odrze Opole, ale jakoś szczególnie nie wspominam tych spotkań.

Już masz wiedzę na temat naszego najbliższego rywala?

Dopiero kończymy analizować mecz z Arką Gdynia i Odra Opole jeszcze przed nami, więc nie wiem w tym momencie, jaki styl gry prezentuje nasz rywal. Nie widziałem też żadnego meczu Odry w tym sezonie, ale im będzie bliżej spotkania, tym ta wiedza będzie na pewno większa.

Najnowsze aktualności