Wszystkie aktualności

WYWIAD | Piotr Głowacki: Cel mamy jeden – wygrać w Gdyni

czwartek, 06/10/2022

– Wiemy, gdzie popełniliśmy błędy i na pewno wyciągniemy wnioski. Teraz skupiamy się już tylko na meczu z Arką Gdynia – powiedział Piotr Głowacki, kapitan Stali Rzeszów.

Jeszcze buzują emocje po derbach Rzeszowa?

Już jest spokojniej. Jesteśmy po drugiej jednostce treningowej i po pierwszej analizie, także wiemy, gdzie popełniliśmy błędy, szczególnie w grze defensywnej. Na pewno wyciągniemy z tego wnioski.

Już tak bardziej na chłodno, co nie zagrało w pierwszej połowie?

Myślę, że tempo gry było mniejsze, niż w drugiej połowie, a także jak zbliżaliśmy się do pola karnego przeciwnika, to tam brakowało dobrego podania i wykończenia akcji. Dużo naszych strzałów było blokowanych, z czego też rodziły się kontry dla przeciwników. Ta jedna połowa nie może też podsumowywać tego całego ostatniego okresu, bo myślę, że jesteśmy na fali wznoszącej i to nie może zamazywać obrazu naszej drużyny.

Przeciwnik czymś Was zaskoczył, czy właśnie tego się spodziewaliście?

Myślę, że Resovia dosyć dobrze się przygotowała do meczu i trzeba przyznać, że udanie wychodziła z kontrami. Ja wolę jednak skupiać się na sobie i na naszym zespole, tym, co my mogliśmy zrobić lepiej. Na pewno byliśmy przez sztab dobrze przygotowani do tego spotkania, a plan był dobrze nakreślony. Brakowało trochę przeniesienia tego na boisko.

Teraz przed nami mecz wyjazdowy z Arką Gdynia, a więc jednym z faworytów rozgrywek…

Myślę, że czeka nas fajny mecz, bo Arka to też nie będzie zespół stawiający na obronę, tylko będzie chciała grać w piłkę, taką mam przynajmniej nadzieję. Liczę na otwarte, fajne spotkanie i dużo piłki w piłce (uśmiech), a nie tego, czego kibic też nie lubi, czyli gry defensywnej, wybijania. Walka oczywiście musi być, ale nie może przesłaniać gry w piłkę. Cel mamy jeden – zdobyć trzy punkty i z takim nastawieniem tam pojedziemy.

Zawsze skupiamy się przede wszystkim na sobie, ale jakbyś miał wymienić mocniejsze punkty Arki, to co powiesz?

Bez wątpienia Arka jest doświadczonym zespołem z doświadczonym trenerem i na pewno będą dobrze przygotowani do meczu z nami, ale my ich chcemy zaskoczyć naszą grą i naszymi rozwiązaniami.

Podsumowując, spodziewasz się otwartego meczu i takiej wymiany ciosów?

Mam nadzieję, że będzie to fajny mecz pod kątem gry w piłkę, tego się spodziewam, no i spodziewam się naszego zwycięstwa.

Najnowsze aktualności