Artykuły

Biało-niebieska, czyli jak sponsorzy Stali Rzeszów wspierają lokalną społeczność – DAGLASS, spółka Grupy FIBRAIN

wtorek, 12/05/2020

Daglass, spółka grupy FIBRAIN, jest kolejnym sponsorem Stali Rzeszów, którego przedstawiamy w cyklu Biało-niebieska.

Daglass, spółka grupy FIBRAIN, to kolejny sponsor Stali Rzeszów, który gości w naszym nowym cyklu pt. „Biało-niebieska”, mającym na celu pokazać szerzej, jak firmy oddziałują na lokalną społeczność, dbają o środowisko naszego ukochanego Podkarpacia i jakie z działań prospołecznych realizują, by nie tylko świadczyć usługi na najwyższym poziomie, ale także zadbać o swoje otoczenie.

DAGLASS wykorzystał technologię zawartą w produkowanym przez nią szkle antybakteryjnym do zabezpieczania antybakteryjnego i antywirusowego przyłbic ochronnych dla medyków. W naszych laboratoriach przeprowadziliśmy testy z napylaniem wysokopróżniowym nanowarstwy antybakteryjnej na folię PET, z której zbudowana jest osłona w przyłbicach. Wyniki uzyskane wykazały stabilność warstwy i jej aktywność biobójczą – opisuje Piotr Selwa, wiceprezes DAGLASS.

Przyłbice są drukowane na bieżąco na drukarkach 3D przez partnerów biznesowych oraz z wykorzystaniem zasobów grupy, a następnie będą przekazywane m.in. szpitalom i personelowi medycznemu. Możliwości produkcyjne w pokrywaniu warstwą antybakteryjną oceniamy na ok. 500m2 – tj. potencjalnie 4000 przyłbic dziennie. Wykorzystujemy do tego posiadaną linię magnetronową wyposażoną w katody metaliczne, oczywiście oferujemy produkty antybakteryjne ze szkła płaskiego, o dowolnych kształtach i zastawaniu wszędzie tam gdzie zależy nam na ochronie antybakteryjnej i mamy możliwość napylania 20 tys. m2 miesięcznie szkła, brak surowca na pewno nas nie ogranicza – dodał.

Nasza technologia i szkło antybakteryjne ma szerokie zastosowanie np. w szkłach telefonów, bankomatach, szpitalach, szybach ochronnych, galeriach handlowych, miejscach użyteczności publicznej i wielu innych, szczególnie narażonych na rozwój bakterii. Najważniejszymi cechami szkła antybakteryjnego DAGLASS są:

  • Antyseptyczne szkło, które w celu aktywacji nie wymaga promieniowania ultrafioletowego
  • Światło wzmacnia aktywność powłoki katalitycznej, nawet wtedy, gdy ciemne patogeny są skutecznie uśmiercone
  • Silne biobójcze właściwości (zwłaszcza bakterii i grzybów) + właściwości samoczyszczące wynikające z rozkładu cząsteczek organicznych
  • Antywirusowe działanie składników powłoki biobójczej, trwałość powłoki osadzanej w wysokiej próżni, przy użyciu technologii plazmy.

Jesteśmy niezwykle dumni, że nasza technologia antybakteryjna może pomóc w walce z wirusem COVID 19 – zakończył Piotr Selwa, COO w DAGLASS

Powiązane artykuły

Najnowsze aktualności