Artykuły

Podsumowanie pierwszego tygodnia przygotowań

poniedziałek, 12/07/2021

Za Stalą Rzeszów pierwszy tydzień przygotowań do nowego sezonu eWinner II ligi. W trakcie ostatnich siedmiu dni, biało-niebiescy odbyli cztery czysto piłkarskie jednostki treningowe oraz dwie na siłowni. Jednocześnie podopieczni Daniela Myśliwca rozegrali dwa spotkania sparingowe – z ŁKS-em Łódź i Stalą Mielec.

Pierwszy tydzień przygotowań do rundy jesiennej eWinner II ligi w sezonie 2021/2022 minął przede wszystkim pod znakiem testów oraz transferów do klubu. Jak zapowiadał trener Daniel Myśliwiec w ubiegły poniedziałek: – Najbliższy tydzień to przede wszystkim szansa dla niektórych piłkarzy, którzy są u nas testowani, bo chcemy jak najszybciej zamknąć kadrę. Ci piłkarze, z którymi mamy już ustalone warunki umów i przechodzą aktualnie testy medyczne, nie mogą brać jeszcze udziału w treningach. Dlatego jest to szansa dla piłkarzy testowanych, którzy mogą zasilić nasz zespół”. Nowymi zawodnikami Stali Rzeszów zostali Patryk Małecki, Krzysztof Danielewicz, Andreja Prokić, Paweł Oleksy i Bartłomiej Poczobut. Wśród zawodników testowanych pojawił się m.in. Kacper Durda z Wólczanki Wólka Pełkińska, który wpisał się na listę strzelców w ostatnim sparingu z PGE FKS Stalą Mielec. Z klubu odszedł z kolei Wiktor Kłos, który trafił właśnie do ekstraklasowego Mielca na roczne wypożyczenie.

Pierwszy sparing w tym okresie przygotowawczym biało-niebiescy zagrali w Woli Chorzelowskiej z ŁKS-em Łódź. Stalowcy wygrali to spotkanie 4-1, a na listę strzelców wpisali się Małecki, Głowacki i dwukrotnie Maciejewski. Kilka dni później rzeszowianie udali się z kolei do Mielca, aby zagrać ze swoją ekstraklasową imienniczką. Przeciwnik wygrał ten mecz 5-1, a gola dla podopiecznych trenera Myśliwca zdobył Kacper Durda w 90. minucie. W rozpoczynającym się właśnie tygodniu Stal Rzeszów rozegra dwa sparingi, oba 17 lipca – z Widzewem Łódź oraz ze Stalą Stalowa Wola. Mecz z łodzianami rozpocznie się o 10:30, a pierwszy gwizdek spotkania z trzecioligowcem wybrzmi o 17:00. Nie zmieni się wiele jeżeli chodzi o obciążenia treningowe – dzięki temu, że oba mecze sparingowe zostaną rozegrane jednego dnia, na biało-niebieskich czeka 5 zamiast 4 jednostek treningowych z piłką oraz, tak jak to miało miejsce w mijającym tygodniu, 2 jednostki treningowe na siłowni.

Najnowsze aktualności