Artykuły

Podsumowanie okresu przygotowawczego

wtorek, 23/02/2021

Runda wiosenna II ligi sezonu 2020/2021 startuje już w ten weekend. Pora zatem podsumować okres przygotowawczy Stali Rzeszów.

Stal Rzeszów do treningów grupowych wróciła 11 stycznia. Przygotowania do rundy wiosennej biało-niebiescy rozpoczęli pod wodzą nowego trenera – Daniela Myśliwca. – (…) Każdy z piłkarzy ma u mnie czystą kartę. Mam do dyspozycji świetnych ludzi o wysokich umiejętnościach, którzy bardzo dobrze pracują na treningach. Od samego początku, od pierwszego zadania, wprowadzamy małe zasady, które mają nas prowadzić do celu – powiedział wówczas szkoleniowiec rzeszowian, którzy trenowali codziennie, a w większości były to podwójne jednostki treningowe.

W pierwszym sparingu Stalowcy pokonali 2-1 Górnik Łęczna. Gole dla biało-niebieskich zdobyli Ramil Mustafaev i Rafał Maciejewski. – Sparing na pewno wartościowy, ponieważ zawsze dobrze jest grać z dobrze zorganizowanym zespołem, a drużyny trenera Kieresia są w tym powtarzalne. (…) Moi piłkarze przez cały mecz starali się jak najlepiej przenieść pracę wykonana w tygodniu na mecz i to jest na tym etapie najważniejsze. Energia, entuzjazm od pierwszego dnia są na bardzo dobrym poziomie i takie samo było to spotkanie” – ocenił ten mecz Daniel Myśliwiec, I trener Stali Rzeszów.

Stalowcy bardzo dobrze zainaugurowali przygotowania. W pierwszym tej zimy sparingu wygrali z Górnikiem Łęczna 2-1. (fot. Górnik Łęczna)

Kolejny tydzień przyniósł dwa sparingi jednego dnia. W sobotę 23 stycznia biało-niebiescy najpierw przegrali z Radomiakiem Radom 1-3, a następnie wygrali z Sokołem Sieniawa 3-2. W obu spotkaniach zagrały inne jedenastki. Bramkę w meczu z pierwszoligowcem zdobył Damian Kostkowski, a w sparingu z trzecioligowcem do siatki trafiali Ramil Mustafaev, Dawid Olejarka i Łukasz Góra. W tym meczu zadebiutował wychowanek Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów Michał Musik.

Po intensywnym weekendzie, biało-niebiescy nowy tydzień rozpoczęli od wyjazdu do Sanoka na obóz przygotowawczy. Na obiektach Wiki Sanok podopieczni Daniela Myśliwca kontynuowali założenie obrane przed początkiem przygotowań. –„Cały czas pracujemy pod kątem wysokiego pressingu oraz rozwiązań ofensywnych. Zespół od pierwszych treningów wszedł na wysokie obciążenia. Dzięki temu, że przed początkiem przygotowań zawodnicy mieli indywidualne rozpiski treningowe, mogliśmy od pierwszych zajęć wejść na wysoką intensywność, która jest cały czas utrzymywana. Zawodnicy co tydzień robią postępy, co widać także w systemie Catapult. Kolejne sparingi dadzą nam odpowiedź, czy nasza praca idzie w dobrym kierunki i czy droga, którą obraliśmy, jest słuszna. Myślę, że zawodnicy do końca będą rywalizować o miejsce w składzie na pierwszy mecz ligowy” powiedział Mateusz Stolarski, II trener Stali Rzeszów. W środę Stalowcy rozegrali sparing z Wisłoką Dębica, który wygrali 6-0 po dwóch golach Wojciecha Reimana i Rafała Maciejewskiego oraz jednej bramce Marcela Kotwicy i Piotra Głowackiego. W tym spotkaniu wystąpiły dwie różne jedenastki biało-niebieskich.

W trakcie obozu przygotowawczego biało-niebiescy zagrali z Wisłoką Dębica. Ten sparing padł pewnym łupem rzeszowian. (fot. Stal Rzeszów)

Po powrocie z obozu przygotowawczego, Stal Rzeszów rozegrała sparing z Wólczanką Wólka Pełkińska, który wygrała 2-1 po golach Damiana Kostkowskiego i Mariusza Sławka. Kolejne kilka dni później biało-niebiescy ponownie zagrali dwa mecze jednego dnia – pierwszy z  Sandecją Nowy Sącz, przegrany 1-2 (bramka Maciejewskiego), a drugi z Garbarnią Kraków, zremisowany 2-2 (dwa gole Krystiana Pieczary). W spotkaniu z drugoligowcem zadebiutowali juniorzy Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów – Kacper Paśko i Michał Opalski.

11 lutego do biało-niebieskich dołączył 20-letni Jakub Szczypek, który przez ostatnie półtora roku bronił barw klubu partnerskiego Stali Rzeszów – Wólczanki Wólka Pełkińska. Młody zawodnik pokazał się z dobrej strony w trakcie okresu przygotowawczego, który uwieńczył golem w wygranym przez biało-niebieskich 4-3 sparingu ze Stalą Mielec. Poza Szczypkiem, do siatki rywala trafiali także Krystian Pieczara, Damian Michalik i Grzegorz Goncerz.

Ostatni sparing podopieczni Daniela Myśliwca zagrali ze Stalą Mielec. Biało-niebiescy przygotowania zaczęli od zwycięstwa i zwycięstwem skończyli. (fot. Stal Rzeszów)

Ogółem rzecz biorąc, Stal Rzeszów rozegrała tej zimy osiem sparingów – pięć z nich wygrała, jeden zremisowała i dwa przegrała. Rywalami biało-niebieskich były jedna drużyna z PKO BP Ekstraklasy, trzy z Fortuna I ligi, jedna z II ligi i trzy z III ligi grupy IV. Runda wiosenna rozpocznie się w najbliższy weekend. Stal Rzeszów zainauguruje ją w sobotę o 13:00 wyjazdowym meczem z Lechem II Poznań.

Okres przygotowawczy Stali Rzeszów w pigułce

11.01.2021r. Powrót do treningów grupowych
16.01.2021r. Górnik Łęczna – Stal Rzeszów 1-2
23.01.2021r. Radomiak Radom – Stal Rzeszów 3-1
23.01.2021r. Stal Rzeszów – Sokół Sieniawa 3-2
25.01.2021r. Początek obozu w Sanoku
27.01.2021r. Stal Rzeszów – Wisłoka Dębica 6-0
29.01.2021r. Koniec obozu w Sanoku
30.01.2021r. Stal Rzeszów – Wólczanka Wólka Pełkińska 2-1
5.02.2021r. Sandecja Nowy Sącz – Stal Rzeszów 1-2
5.02.2021r. Stal Rzeszów – Garbarnia Kraków 2-2
11.02.2021r. Jakub Szczypek w Stali Rzeszów
20.02.2021r. Stal Mielec – Stal Rzeszów 3-4

Galerie zdjęć z okresu przygotowawczego
Materiały wideo z okresu przygotowawczego

Najnowsze aktualności